І„в” клас на ОУ „Ал. Константинов” празнува в Царството на буквите

С Празник на буквите първокласниците от І„в” клас на димитровградското ОУ „Алеко Константинов” отпразнуваха изучаването на първия си учебник – Букварът. Тържествено в Градска библиотека „Пеньо Пенев” класният ръководител Дарина Петрова и учителя Нели Харлова им връчиха официални грамоти и книжки и ги поздравиха за тяхната грамотност. Целият клас се включи в забавни игри и състезания, в които показа, че знае безпогрешно българската азбука.

Алековци станаха поданици на Царството на буквите след като показаха, че могат да четат и пишат правилно, да съставят думи от срички и образувах от рециклирани материали. Първокласниците бяха короновани от двете „царици” – библиотекарите Светла Билярска и Златина Тодорова, които ги зарадваха с подаръци – специално послание и лична читателска карта, с която от днес са вече пълноправни читатели на Детския отдел на библиотеката. Те организирано осъществиха първото си посещение в отдела, където бяха за познати с правилата при заемането на литература и ползването на читалнята. Децата останаха очаровани от богатото разнообразие на книжки и с интерес разгледаха макета на Димитровград. Тържеството бе изпълнено с много музика и песни.