Първокласниците от ОбУ „Св.Св. Кирил и Методий” вече могат да четат и пишат

Най-малките възпитаници на ОбУ „Св.Св. Кирил и Методий” в квартал Черноконево честваха днес Празник на буквите в Градска библиотека „Пеньо Пенев”. В голямата читалня те се включиха в забавна надпревара, в която показаха, че знаят българската азбука и вече могат да четат и пишат. Всички малчугани получиха специални медальони за своето старание в изучаването на Буквара, както и лична читателска карта, с която вече ще могат да заемат книжки от богатия фонд на Детския отдел. Децата бяха поздравени от класния си ръководител Ташка Величкова.

Преди това по забавен начин първокласниците бяха изпитани върху българската азбука от библиотекарите Светла Билярска и Златина Тодорова, които в ролите на „бялата” и „черната” царици, бяха водещи на празника. След силните емоции в състезанията, първокласниците посетиха Детския отдел, където разгледаха книжки и големия макет на Димитровград.