„Изграждането на Димитровград – романтика, ентусиазъм и много труд“ в Библиотеката

Градска библиотека „Пеньо Пенев“ представя документалната изложба „Изграждането на Димитровград – романтика, ентусиазъм и много труд“ за празника на Димитровград. Тя съдържа статии, фотографии, монографични изследвания, исторически очерци и материали от периодичния печат, отразяващи първите години от създаването на града.

Акцент в експозицията са първите и най-мащабни години на строителство в Димитровград – от 1947 г.  до 1965 година. Материалите проследяват и изграденото през 70-те и 80-те години на ХХ век.  В изложбата са представени над 30 заглавия на повече от 15 автори, сред които акад. Васил Гюзелев, Митко Иванов, Дико Иванов, Малин Димовски, инж. Гюрга Василева, Димо Тодоров и др. Те разказват за изграждането на значими обекти в града, сред които индустриални предприятия, културни институти, паркове и места за отдих, и др. Жителите и гостите на града могат да разгледат експозицията до 15 септември.