Успешна лятна програма отчита Градска библиотека

Лятната програма „Занимателна ваканция“ на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ премина при голям интерес. Над 500 посещения бяха регистрирани в разнообразните образователни инициативи през юни, юли и август.

Малките ни читатели подобряваха говоримо английския си език с помощник-учителите Келси Уолък и Майкъл Христов, учиха за пожарната безопасност с огнеборци от РСПБЗН-Димитровград, твориха и четоха приказки заедно с библиотекарите, гледаха филми с любими приказни герои, играха настолни игри, редиха пъзели и се забавляваха с книжките в къта за ранно детско развитие.

Летните занимания са традиция, която привлича все повече малчугани и превръща Библиотеката и Детският отдел в любимо място за наука, творчество и усвояване на нови знания.