Директорът на димитровградската библиотека с покана за приема на Президента

Директорът на димитровградската библиотека „Пеньо Пенев“ – поетът Петко Каневски, получи покана за прием от Президента на Република България Румен Радев и неговата съпруга. Държавният глава кани димитровградския поет на прием по повод Денят на бългаската просвета и култура и славянската писменност на 24 май 2018г. в Националния исторически музей.

Припомняме ви, че преди дни димитровградската библиотека „Пеньо Пенев“ получи приз за „Библиотека на годината 2017“.

Тази седмица нашата библиотека участва в Националната библиотечна седмица, която се проведе в дните от 14-ти до 18-ти май. Дни на отворените врати, както и безплатни регистрации за читатели са част от инициативите на библиотеката. На 17.05 в рамките на Националната библиотечна седмица, Градска библиотека „Пеньо Пенев“ откри кът „Почети, докато чакаш“ в чакалнята на Автогарата. Малко по-късно в читалня „Изкуство“ се проведе кръгла маса на тема „Библиотеките и образователните институции – пътища за сътрудничество“, заедно с ръководителите на училищата и детските градини в града.