Писателят Леко Славов представи „Лакърдии“ в Градска библиотека

Новата си книга „Лакърдии“ представи писателят Леко Славов пред гости и приятели в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Творческата среща-разговор с димитровградския автор и дългогодишен журналист се състоя в зала „Снежана Янева“ на 28 ноември. В книгата са събрани над 30 кратки истински истории, видяни и преживяни, разказани и преразказани от автора, с присъщ сарказъм и хумор. Хасковската поетеса Ели Видева представи литературните достойнства на книгата.

Това е деветата авторска книга на Леко Славов, който по образование е филолог и историк. Той е и запален краевед, изследовател на родния си град Меричлери, и бъдещите му творчески планове са свързани с историята на селището. Срещата премина вълнуващо и приятелски, в разговори по различни теми. Всеки присъстващ получи книгата като подарък с автограф от автора.