Пожарникари с образователен урок пред деца в библиотеката

Образователен урок по противопожарна безопасност проведоха днес децата, посещаващи летните занимания в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Занятието бе проведено от екип огнеборци от Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Димитровград. Пожарникарят Владимир Дамянов и неговите колеги разказаха на децата за своята професия и ги запознаха с основното оборудване, което използват при гасене на пожари и спасяване на хора.

Всеки малчуган имаше възможност да пробва колко тежи пожарникарското облекло и каска. Забавният час продължи със запознаване с апаратурата, с която огнеборците работят в силно задимена среда. Малките читатели успяха да разгледат отблизо пожарният автомобил и да тестват как се гаси пожар с противопожарен маркуч.

В края на гостуването всички благодарихме за отделеното време и интересния урок на смелите мъже от димитровградската противопожарна служба.