Деца твориха ръчно съдове от глина като в праисторията

Моделиране с глина бе едно от специалните занимания от лятната програма на Градска библиотека „Пеньо Пенев“, очаквана с нетърпение от най-малките ни читатели. Над 20 деца изработваха ръчно съдове под наставничеството на графичния дизайнер Дилян Бакалски от старозагорската Регионална библиотека „Захарий Княжески“. Той им показа различни техники за изработка и украса на глинени съдове, датиращи още от праисторията. Завладени от силни емоции, децата вложиха много усърдие и творчество в създаването на чаши, вази и чинии. След това, с помощта на специални инструменти те украсиха своите изделия с показаните им техники. Творческият час приключи неусетно, а всеки малчуган отнесе вкъщи глинените си съдове.