Деца от градина „Райна Княгиня“ се впуснаха в „Маратон на четенето“ като приказни герои

Като приказни герои участваха в „Маратона на четенето“ малчуганите от Детска градина „Райна Княгиня“. Те бяха гости на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ със специално тържество, посветено на детските книжки, които те много обичат. Библиотекарите от Детския отдел задаваха на малчуганите забавни гатанки и им прочетоха книжките „Патилата на метлата“ и за „чудовищата“, които живеят в зъбките. Маратонът продължи с приказно дефиле и изпълнения на детски песнички, в които изявиха творческите си таланти. В края на гостуването си те посетиха за първи път Детския отдел, където се запознаха с книгите и библиотечния хамстер Хари.