Седмокласници проведоха урок по литература в Тийн зоната на библиотеката

Тийнейджърите успешно се справиха със задачата поставена им от преподавателя по български език и литература Даниела Иванова да открият изучаваните класици Алеко Константинов, Любен Каравелов, Христо Ботев, Йордан Йовков и др. Урокът продължи с дискусия по известни техни произведения и различните литературни жанрове, изучавани от седмокласниците.

Каравеловци посетиха и читалня „Хуманитарни, точни и приложни науки”, където научиха каква литература от различни отрасли на знанието може да им помогне в учебния процес. Момчетата и момичетата се включиха и в конкурса за написване на слоган на библиотеката и на нейния Детски отдел. В създаването на рекламното послание те показаха голяма креативност, творчество и прецизност при използването на думи и словосъчетания.