Библиотеката представя книги с автографи на видни личности от фонда си

Градска библиотека „Пеньо Пенев” ще представи отбрани книги с автографи на видни личности от фонда си. Изложбата е по повод 74 години от създаването на Димитровград. Събитието ще се състои в рамките на празниците на града – на 30 август 2021 г. от 11:00 часа в библиотеката.

Книгите са дарявани или закупувани от културната институция през годините. Сред авторите на автографи има двама президенти, бивши министри и величия от социалистическото минало, историци, академици, писатели и творци.

Специално място в изложбата е отредено на книгите с автографи на носители на националната и международната литературни награди „Пеньо Пенев”, както и на творци от Димитровград и общината.

В изложбата присъстват както личности от България, така и чуждестранни гости, посещавали библиотеката.