Книжно пътешествие за малчугани в библиотеката

Малчуганите от трета и четвърта групи на детска градина „Приказка“ се впуснаха в книжно пътешествие в Градска библиотека „Пеньо Пенев“.

Библиотекарят от Детски отдел Златина Тодорова им прочете книжките „Розовата пижама на Ели“, „Щом книжка отвориш“ и „Патилата на метлата“. Малките ни гости с интерес слушаха забавните истории и коментираха приказните герои, с които се запознаха за първи път. В края на срещата те получиха и по една специална раница, пълна с книжки, които да четат в детската градина в продължение на цял месец.

„Пътуващите“ раници са част от ежегодната кампания на библиотеката за стимулиране на четенето сред деца и подрастващи. Книжното пътешествие завърши с посещение в Детския отдел, където децата се запознаха с библиотечния хамстер Хари и разглеждаха книжки и образователни игри в къта за ранно детско развитие.