Премиера на филми за незрящи се състоя в библиотеката, гостуваха ни режисьори и актьори

На 26 септември 2024 г., Градска библиотека „Пеньо Пенев“- Димитровград, имаше честта да бъде домакин на премиерните прожекции на адаптираните за незрящи хора късометражни филми „Изповед „ и „Три“.След прожекцията се състоя среща-разговор с режисьора и сценарист на лентата „Изповед “ – Дима Настева, актьорът Диан Ставрев и Иван Карастоянов, чиято е идеята за адаптацията на филма за незрящи.

Срещата премина при изключително голям интерес от страна на публиката, която задаваше въпроси и дискутираше посланията, с които филмите провокират. Инициативата се осъществи по проект „Филмите – прозорец към един по-достъпен свят“, благодарение на най-голямата социално отговорна инициатива на Лидл България „Ти и Lidl за нашето утре“, в партньорство с Фондация „Работилница за граждански инициативи“ и Български дарителски форум.