Дневният център за деца с увреждания представя Интерактивна сензорна азбука в библиотеката

Дневният център за деца с увреждания в Димитровград представи своя проект на ИНТЕРАКТИВНА СЕНЗОРНА АЗБУКА в навечерието на 24 май. Уникалните букви са създадени от специалистите на центъра, за да помогнат на децата с когнитивни проблеми да опознаят и запомнят всяка от тях, като активират повече сетива и създадат асоциации, които да подпомогнат процеса. Събитието уважиха представители на Община Димитровград, на социалните услуги, Детски и младежи център, Библиотеката, ОУ „Пенчо Славейков“ и други. Изложбата е експонирана в Лятната читалня на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ и може да бъде разгледана до края на месец май.