Изтъкнати учени гостуваха за старта на Националната библиотечна седмица в Димитровград

Градска библиотека „Пеньо Пенев“ стартира Националната библиотечна седмица с приятна и очаквана среща с трима изтъкнати мъже на науката и словото, дългогодишни приятели и дарители. Гости в навечерието на 11 май, бяха почетните граждани на Димитровград акад. Васил Гюзелев и акад. Васил Сгурев, и член-кореспондента на БАН и носител на Националната литературна награда „Пеньо Пенев“ за 2020 г. – проф. Иван Гранитски.

Те представиха нови книги на издателство „Захари Стоянов“ с научни изследвания в областта на историята, с поезия и публицистика. Срещата премина вълнуващо за димитровградската публика, която засипа академичните личности с поздравления и въпроси за новите им научни открития и търсения.