Кметът на Димитровград откри Маратона на четенето в библиотеката

Кметът на община Димитровград Иво Димов за поредна година откри кампанията „Маратон на четенето“ в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Тя цели популяризиране на четенето сред деца и възрастни. Той прочете на децата от детска градина „Райна Княгиня“ българските народни приказки „Работният кос“ и „Болен здрав носи“. Всяка приказка носи послания и поуки, че трябва да сме добри, да си помагаме, да сме трудолюбиви,  ученолюбиви, родолюбиви, сподели градоначалникът с малчуганите, които облечени като приказни герои, го изпратиха с музикален поздрав.

Националната инициатива „Маратон на четенето“  на Българската библиотечно-информационна асоциация се провежда за 19-и пореден път. Градска библиотека „Пеньо Пенев“ се включва активно и ежегодно в кампанията от самото ѝ начало. За всяко издание библиотеката организира и провежда с деца и подрастващи различни интересни, забавни и образователни прояви, свързани с четенето и книгите, по специална програма.