Директорът на библиотеката Валентина Терзиева влезе в Управителния съвет на ББИА

Директорът на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград Валентина Терзиева вече е част от Управителния съвет на Българска библиотечно-информационна асоциация. Терзиева беше избрана на проведеното Общо годишно отчетно-изборно събрание на ББИА в началото на седмицата.

Валентина Терзиева

Останалите членове на Съвета са: Силвия Павлова, Регионална библиотека „Христо Ботев“ – Враца; Ваня Грашкина-Минчева, НАЦИД; Васил Загоров, УниБИТ; Елица Лозанова-Белчева, СУ „Св. Климент Охридски“; Лили Спасова, Изпълнителна агенция за българите в чужбина; Луиза Савчева, НБ „Св. св. Кирил и Методий“; Силвия Найденова, Централна библиотека на БАН; Соня Първанова, Библиотека при НЧ „Христо Ботев – 1898“ – Рила; Спаска Тарандова, Фондация „Глобални библиотеки – България“.

Асоциацията вече има и нов председател –  Калина Иванова, директор на Регионална библиотека „Петко Р. Славейков” – Велико Търново.