„Езиково кафене“ събра приятели на немския език в библиотеката

Първото „Езиково кафене“ за тази година проведе Градска библиотека „Пеньо Пенев“ снощи. Приятели на немския език се събраха, за да упражняват говоримо езика в свободен разговор. Домакините създадоха приятна атмосфера за участниците, сред които имаше и ученици от ПМГ „Иван Вазов“. Те бяха приветствани от директора Валентина Терзиева, която припомни, че инициативата цели в непринудена атмосфера да се преодолее неувереността и езиковата бариера, и да се подобрят познанията по граматика на чуждия език.

Учителят по немски език Христина Михайлова откри срещата с любимо нейно стихотворение по повод Световния ден на поезията, след което представи учениците Лорен и Мерием Мюлер, които бяха водещи до края на вечерта. Те бяха подготвили за участниците презентация и интересни занимания, които проведоха на немски език.