Ученици се състезаваха в търсене на информация от справочна литература

На 21 ноември в Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград учениците от 11.б клас на ПМГ „Иван Вазов“, ръководени от преподавателя си по български език и литература г-жа Цанка Колева, премериха сили в уменията си да намират информация в различни източници, без да ползват интернет. Състезанието протече по регламент на домакините в голямата читалня. Вазовци бяха разпределени в три отбора, като всеки тим трябваше да отговори на 10 въпроса. Библиотекарите, които бяха и жури в надпреварата, бяха подготвили нелесни въпроси от различни области на науката, спорта и изкуството. Те дадоха наставления на участниците как да ползват справочната литература. Учениците показаха бързина в ориентирането сред многобройните томове информация. Състезанието е част от дейностите по НП „Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“.