Екипът на Градска библиотека „Пеньо Пенев” – Димитровград е щастлив да обяви, че е удостоен с националната награда „Снежана Янева“ от Мемориалния фонд, носещ нейното име – https://snejana-ianeva.org/  , в размер на 2000 лв.

Благодарни сме за засвидетелстваното признание!

Зад тази награда стоят редица събития и прояви, организирани от библиотеката в чест на Снежана Янева и нейното апостолско дело за демократизиране и модернизиране на библиотеките в България.

Убедени сме, че името на тази забележителна жена, българка с международен авторитет, която в продължение на 30 години работи безвъзмездно за каузата, отдавайки своята ерудиция, родолюбие и инициативност, проправи светъл път, който библиотечната общност продължава да следва.

Като скъп и дългогодишен приятел на Градска библиотека „Пеньо Пенев”, със своето новаторство Снежана Янева допринесе за развитието и на нашата библиотека, благодарение на което днес по-уверено реализираме своите идеи и професионално градим своя авторитет като книжовен, просветен и информационен център.