За делата на видни народни будители учиха петокласници в библиотеката

Открит урок за народните будители проведоха петокласници от ОУ „Пенчо Славейков” в библиотеката. В зала „Снежана Янева” учениците изгледаха специална презентация, подготвена  по родолюбивата тема от класния ръководител Мата Минчева.

Последователно учениците отговаряха на въпроси за живота и за делата на мнозина видни български будители, сред които Паисий Хилендарски, Васил Априлов, Петър Берон, Георги Сава Раковски, Васил Левски, Христо Ботев и др. По интересен начин децата учиха къде е написана „История славянобългарская”, за създаването на първото българско светско училище, за създаването на първия български учебник – „Рибният буквар”, за сформирането на Първата българска легия и организирането на революционно-освободителното движение, довело до Освобождението на България.