Осмокласници учиха за ползите на енциклопедичното знание в библиотеката

Специален урок, посветен на енциклопедичното знание, проведоха в библиотеката осмокласници от ПМГ „Иван Вазов” с ръководител Катя Атанасова, в петък, 15 октомври. Акцент в практическото обучение бе как да търсят конкретна информация в енциклопедии и книги. Библиотекарят Мария Митева запозна учениците с възможностите за бързо и лесно намиране на нужната информация чрез различните видове справочен апарат.

Учениците с интерес разгледаха богатия фонд енциклопедии от различни отрасли на знанието, с които разполага читалня „Хуманитарни, точни и приложни науки” в библиотеката.  Позоваването на официални източници от използвана литература, и разликата между достъпната информация в интернет, и достоверната, и проверена информация в книгите, бе друга важна част от проведения урок.

Практическото търсене в енциклопедиите премина забавно и бе изключително полезно за осмокласниците в бъдещата им работата със справочна и енциклопедична литература.