Занимателната ваканция в библиотеката се радва на голям интерес

Организираната през лятото „Занимателна ваканция” от Градска библиотека „Пеньо Пенев” в Димитровград се радва на голям интерес сред децата от първи и втори клас. Още от първия ден на инициативата насърчаваща грамотността – 14 юни 2021 г., Библиотеката регистрира висок интерес. Към днешна дата отчитаме 458 посещения на деца от общината и гостуващи в Димитровград за ваканцията.

Занимателното учение сред малките ни читатели се провежда всеки делничен ден от библиотекарите в лятната читалня. Занятията „В света на думите”, „Занимателна математика”, „English is fun”, „Приключения с Финч и Бий” и „Art attack”, предлага на децата нови и полезни знания, забавни приключения и възможност за създаване на нови приятелства с книгите и помежду им. С най-голям интерес са заниманията с малките роботчета и творческата ни работилница, в която децата създаваха разделители за книги, торбички с билки, въдици с рибки, плашило за птици и др. Инициативата продължава до 31 август.