Четвъртокласници проведоха забавен урок с книги и роботи в библиотеката

Ученици от ІV „в” клас на СУ „Любен Каравелов” с класен ръководител Нели Станева проведоха забавен урок в Градска библиотека „Пеньо Пенев”. Учениците първо посетиха Детския отдел, където се запознаха с лятната програма на библиотеката, подновиха своите регистрации и разгледаха най-новите книжки и друга учебна литература.

След това учениците имаха час по програмиране с роботчета Финч и Бийботи (роботи–пчели). Пред децата бяха демонстрирани възможности на няколко компютърни програми, с които забавните роботи изпълняват различни команди и действия. Учениците превърнаха наученото в забавни състезания помежду си.

Интересът на децата бе привлечен и от специализираната литература в читалня „Хуманитарни, точни и приложни науки” като енциклопедии и атласи. Историята на България и българските владетели, Земята и космосът, разнообразието на животинския свят, йога упражнения и списания „Дъга“, заинтригуваха младите ни читатели.