Отбелязваме 101 години от рождението на Леда Милева

На 5 февруари се навършват 101 години от рождението на Леда Милева – писател, преводач, детска учителка, деятел на културата, общественик, дипломат, дъщеря на поета Гео Милев. Една от най-известните й творби е „Зайченцето бяло”.

Автор е на повече от 30 стихосбирки за деца, театрални и радиопиеси, превеждани на английски, френски, немски, руски, полски и други езици, както и на множество статии по проблемите на литературата, превода и международното културно сътрудничество. Носител на националната награда „Константин Константинов” за цялостен принос в детското книгоиздаване.

Първата й книга „Без кого не може” излиза през 1946 г., а последната – „Имало едно време” е отпечатана през 2013 г.

Детският отдел на библиотеката ви предлага да влезете в света на Леда Милева чрез нейното незабравимо детско творчество.