Градска библиотека „Пеньо Пенев“ продължава своята традиция да печели проекти, свързани с повишаване на качеството на работа в различни сфери. Щастливи сме да обявим одобрения за финансиране от Министерство на културата проект по Програма “Българските библиотеки – съвременни центрове за четене и информираност – 2019 г.“ на стойност 10 000 лв. Радваме се, че заедно с него и с придобитите от началото на годината книги чрез покупки и дарения,можем да се похвалим, че фонда ни ще се обогати с библиотечни материали на стойност 15 000 лв. По проект към Фондация „Глобални библиотеки – България“ ще закупим мултимедиен проектор на стойност 1400 лева. По друг проект към Фондацията придобихме 6 пчели-роботи и винилови подложки за работа с тях на стойност близо 1000 лева. Предстои ни реализиране и на спечелен проект към Министерство на културата на стойност 1600 лева за провеждане на Литературни празници „Добро утро, град!“ Удовлетворени сме, че чрез осъществяването на тези дейности, библиотеката ще повиши привлекателността си пред своите потребители! Очакваме ви!