Ново в Библиотеката

С пълен кошер работливи пчели-роботи (Bee-Bot) се сдоби Градска библиотека „Пеньо Пенев“ по проект “ Генерация Код“ на Фондация „Глобални библиотеки-България“, по грант SBU80018GR0042 от Посолството на САЩ за осъществяване на дейности по програмиране. Освен шестте програмируеми пчелички, библиотеката получи и 10 цветни подложки от винил за работа с тях, всичко на обща стойност около 1000 лева.

Припомняме, че по същия проект Библиотеката разполага и с 10 роботчета „Финч“, които, заради активната ни работа по популяризиране на програмирането, вече са добре познати на учениците от града и общината.

Новата придобивка ще ни даде възможност да разширим възрастовите граници за обучения по програмиране и помогнем на децата и от детските градини и първокласниците да направят своите първи стъпки в придобиване на тези умения на бъдещето.