Ново в Библиотеката

Щастливи сме, на днешния светъл празник Преображение, да съобщим за голямото дарение на нова, много ценна литература, с което Библиотеката попълни своя Православен кът.

Инициативата за получаването на над 250 книги е на отец Владимир Дойчев (служещ в храм „Св. Наум“ – София), който след едно от гостуванията си в града и Библиотеката сърдечно се зае с богоугодното дело, да събере интересни душеполезни заглавия, които да са в помощ на православните ни съграждани. Голяма част от тях бяха дарени от издателство „Православно отечество“, а друга – от миряни.

Екипът на Библиотеката благодари сърдечно на всички, откликнали на поканата за дарителство!

Книгите са разположени в Православния кът и очакват своите читатели!

С това новопопълнение, Библиотеката ни се нарежда сред големите центрове на православна литература в Южна България.