Първокласници направиха първи стъпки в програмирането

Източник:  haskovo.live

Пълвокласници посетиха димитровградската библиотека, за да се запознаят с работата на финч роботите
 Европейската седмица на програмирането тече с пълна сила в димитровградската библиотека “П.Пенев”. Във времето от 6 до 21 октомври деца и ученици имат възможност да работят с т.нар. финч роботи. Първокласниците от СУ “Любен Каравелов”- Димитровград бяха едни от първите, които се запознаха с работата на роботите финч. Малките ученици посетиха библиотеката и получиха представа за първите стъпки в програмирането.

Над 20 групи от местните училища са заявили участие в Европейската седмица на програмирането. От библиотеката обясниха, че поради големия интерес срещите с роботите финч ще продължат и след 21 октомври.

Димитровградската библиотека получи пет броя роботи през 2016 г. след участие в съвместен проект с фондация „Глобални библиотеки“. Роботите са с формата на птичка са закупени от посолството на САЩ у нас. Те се използват за научаване на първи стъпки в програмирането и компютърните науки.