Библиотеката откри кът в автогарата, регистрира читатели безплатно

Източник: http://dgnews.eu

Библиотеката откри кът в автогарата, регистрира читатели безплатно

Безплатна регистрация за всички, които искат да станат читатели на  Градска библиотека „Пеньо Пенев” в Димитровград, се извършва в момента. Промоцията е по повод стартиралата от днес Национална библиотечна седмица. В рамките на тази седмица до 18 май просветната институция обяви Дни на отворените врати. В следващите дни всеки, който е просрочил заета литература може да я върне, а глоба за забавянето няма да се налага, съобщиха от бибилиотеката.

Като инициатива в рамките на Националната библиотечна седмица, Градска библиотека „Пеньо Пенев“ откри кът „Почети, докато чакаш“ в чакалнята на Автогарата, който вече се радва на голяма популярност.

В четвъртък от 14:00 часа в читалня „Изкуство“ ще се проведе кръгла маса на тема „Библиотеките и образователните институции – пътища за сътрудничество“, заедно с ръководителите на училищата и детските градини в града, съобщават от библиотеката.