Библиотеката в Димитровград разкри нова услуга за ученици

Източник: http://www.dgnews.eu

Библиотеката в Димитровград разкри нова услуга за ученици

Най-новата услуга, която предлага за учениците димитровградската библиотека „Пеньо Пенев“, е безплатен достъп в образователния сайт „Уча.се” на регистрирани потребители, съобщи главният библиотекар Валентина Терзиева. Онлайн образователната платформа предлага над 11 000 видео урока и упражнения, които покриват 97% от материала, изучаван в училище по всички предмети от 1 до 12 клас. Материалите следват официалната училищна програма на МОН и са съобразени с Държавните образователни стандарти.

Уроците са на разположение на регистрираните посетители в Уча.се след закупуването на абонамент за определен период. Сайтът предлага и обучение чрез индивидуална учебна игра за всеки ученик от 1. до 4. клас. По всеки предмет учениците правят диагностичен тест, който открива силните страни и пропуските в знанията, като след това се изготвя индивидуална програма с видео уроци и упражнения спрямо личните нужди. Наученото може да се тества и затвърди с упражненията на Уча.се, чрез техния специален алгоритъм. Сайтът разполага със собствен блог „Мотивирам.се“, чиято цел е да дава полезни съвети и ценна информация на ученици, учители, родители, студенти.