С водосвет библиотеката откри православен кът

Източник: dgnews.eu
С водосвет библиотеката откри православен кът

Кът с православна литература откри димитровградска библиотека „Пеньо Пенев“ днес. Водосвет за благородното начинание в библиотеката отслужи архиерейският наместник отец Георги Тодев. На разположение на читателите вече са над 240 книги и списания от дарения.

„Идеята бе на главния библиотекар Валентина Терзиева. Решихме да я реализираме, защото имаме читатели с интерес към православната литература. Сега вече обогатихме фонда си благодарение на дарители , които веднага се отзоваха. Сега димитровградчани ще могат да се възползват от християнската литература“, каза директорът на библиотеката Петко Каневски.

Той изказа сърдечна благодарност на издателство „Благо слово“, манастир „Покров Пресветыя Богородицы“ в София и книжарница „Лествица“, които веднага са откликнали на апела на библиотеката. Днешното събитие е резултат от целенасочената ни работа по организиране на дарителска акция за литературата и обработването й, споделиха библиотекарите.