Детски идеи и фантазия спасиха принцеса Всезнайка Многознайкова от Приказната кула

Множество идеи как да се спаси от Приказната кула принцеса Всезнайка Многознайкова получи Градска библиотека „Пеньо Пенев” в свое предизвикателство към малките димитровградчани. Арт инсталацията от рециклирани материали бе изградена от библиотекарите в рамките на Националната библиотечна седмица. Целта бе да провокираме детското въображение, да отправим закачка към малки и големи и да обърнем повече внимание на приказното в живота ни. Десетки деца и цели класове от ученици, организирано посетиха Детския ни отдел, за да се впуснат в забавната акция по спасяване на принцесата, а предложенията не секнаха дори през лятната ваканция.
Детските идеи и фантазия спасиха принцеса Всезнайка Многознайкова, а Приказната кула бе омагьосана и стана невидима за хората. Както сами може да се убедите, предложенията на децата бяха както вълшебни, така и съвсем реалистични и изпълними.
Предложения за спасяване на принцесата:
„Принцът ще забива копия в кулата и ще се изкатери по тях до върха, ще я метне на гърба си и ще слязат обратно по копията.”
„Принцът ще посади вълшебни бобени зърна, те ще поникнат за една нощ и принцеса Всезнайка ще се спусне по тях.”
„Ще я телепортирам направо долу до кулата.”
„Принцът ще скача на голям батут и като отскочи толкова високо, колкото е прозореца й, ще я хване и свали от кулата.”
„Лили Чудото ще направи заклинание и на Всезнайка ще й пораснат временни крила, с които ще полети от прозореца.”
„Принцесата си има кученце, което ще доведе принца до кулата. Тя е охранявана от триглава ламя. Принцът ще посече ламята, дългите й вратове ще се опрат до кулата и ще образуват стълба, по която тя да слезе.”
„Да прочете всички книги и да слезе.”
„Да я вземат от прозореца с балон.”
„Пожарникарите да и дадат стълба.”
„Ще дойде приятелката й Рапунцел. Ще хвърли плитката си нагоре и ще я закачи за прозореца. Всезнайка ще слезе по нея.”
„Принцесата ще изчете една по една книгите, ще ги хвърля надолу, ще намали височината на кулата и ще слезе по стъпалата.”
„Принцът ще скочи на батут и ще я спаси.”
„Ще я спася с дрона си.”
„Ще премине баба Яга на летяща метла, ще качи принцесата и ще я спаси.”
„На принца ще му се удължат краката и ще се протегне през прозореца да я спаси.”
„Хари Потър ще изрече заклинание, ще направи магическа стълба, по която да слезе принцесата.”
„Принцът ще изпие вълшебната отвара и ще се смали до размерите на мравка. Ще се промуши между книгите и ще влезне при принцесата. Тя също ще пие от отварата, ще се смали и двамата ще се измъкнат навън.”
„Ще мине Аладин с вълшебното килимче и ще я качи.”
„Да звънне на 112.”
„Да върже всички чаршафи и да ги спусне през прозореца и да слезе по нея.”