Със забавни игри първокласници изпратиха учебната година в библиотеката

Ученици от І „г” клас в ОУ „Ал. Константинов” с класен ръководител г-жа Марияна Йорданова отбелязаха успешното завършване на първи клас в лятната читалня на библиотеката. Първокласниците бяха подготвили богата програма за своя празник, в която рецитираха стихотворения, пяха песни, играха хоро и ръченица.

Специално за случая трупа от класа представи откъс от постановка за Хитър Петър. След специалните поздрави отправени от учителката им, първокласниците се впуснаха в игри, които библиотекарите бяха подготвили за тях, и с които всички много се забавляваха. В края на тържеството всяко дете получи грамота за успешно преминал първи клас и читателска карта за регистрация в Детски отдел, където ги очакват книжки за лятната ваканция.