Вдигаме Приказна кула в лятната градина на библиотеката

Библиотекарите от Градска библиотека „Пеньо Пенев” започнаха изграждането на Приказна кула от днес. Арт инсталация от рециклирани материали ще бъде построена в следващите дни като част от проявите в Националната библиотечна седмица. Строителството стартира тази сутрин в лятната читалня, пред входа на Детския отдел. За основи на Приказната кула бяха използвани дървено скеле, рула от твърда хартия и  десетки пластмасови туби и бутилки.

След завършване на конструкцията Приказната кула достигна височина от 2 метра и половина. За фасадата й бяха използвани стари книги, които внимателно бяха положени в кръг.

Утре строителството продължава с изработката на стълби и допълнителни оформления на кулата. При тези бързи темпове на строителство, тя трябва да бъде завършена на 21 май, като изненадата за най-малките читатели ще е на върха на Приказната кула.

Очаквайте продължение!