ББИА връчи посмъртно на Снежана Янева награда за цялостен принос за развитието на библиотеките

На 15 октомври 2020 г. Българската Библиотечно-информационна Асоциация връчи посмъртно годишната награда за 2019 за цялостен принос на Снежана Янева за изключителните ѝ заслуги към развитието и модернизацията на българските библиотеки от 1990 година до преждевременната и смърт в края на 2019 година.

В последните 30 години г-жа Янева работи изцяло безвъзмездно в служба на българското библиотечно дело и неговия престиж в страната, в Европа и в света.

През 2012 г. беше избрана за Председател на ББИА. Преди 30 години беше инициатор на Програмата Глобални библиотеки у нас и до смъртта си беше Председател на Настоятелството на Фондация „Глобални Библиотеки България“.

Награда за цялостен принос за развитието на библиотеките
Снежана Янева, Председател на ББИА (2012 – 2019)