Над 50 читатели с безплатен абонамент за два часа в библиотеката

Източник: http://www.dgnews.eu/
Над 50 читатели с безплатен абонамент за два часа в библиотеката

Наплив от читатели регистрира Градска библиотека „Пеньо Пенев” в Деня на отворени врати. Инициативата се организира днес навръх рождения ден на книжовното средище. За два часа над 50 четящи димитровградчани дойдоха да получат едногодишен безплатен абонамент за услугите на библиотеката. Преди обед в заемната за възрастни се регистрираха 36 души, а в детския отдел 16 читатели. Част от тях дойдоха вече информирани за промоцията, а други бяха приятно изненадани на място. До края на работния ден се очаква броят на желаещите да се увеличи двойно, коментираха дългогодишни библиотекари.

С получаването на годишния абонамент читателите ще могат да ползват всички услуги на просветната институция – заемане на книги, CD, грамофонни плочи, партитури с ноти, ползване на компютри и различните организирани курсове. Димитровградската библиотека посреща рождения си ден с богат фонд, наброяващ над 210 000 тома литература. От началото на годината постъпилите във фонда на библиотеката нови заглавия са над 300 тома.