Калофер Киряков

Градска библиотека „Пеньо Пенев“ продължава традицията да възкресява творчеството на автори, живели и творили в Димитровград.
Представяме ви поета Калофер Киряков.
Роден на 1 май 1926 г. в град Първомай, Пловдивска област. През 1948 г. се включва в строителството на Димитровград и остава завинаги в него.
Завършва висшето си образование във ВФСИ “Д. А. Ценов” – гр. Свищов и до пенсионирането си работи като главен счетоводител на “Енергоснабдяване” – Димитровград. Стихове пише от ученическите си години. Негови стихове са публикувани в периодичния печат. През 1987 г. Клубът на дейците на културата /КДК/ – Димитровград издава стихосбирката му “Пулсар” /включваща 17 от най-добрите стихотворения на Киряков/ под редакцията на Атанас Капралов. Умира на 5 юли 1989 г.
В Читалнята на Библиотеката е подредена витрина по случай 30 години от смъртта на поета.