Филм по Агата Кристи гледаха тийнейджъри в библиотеката

Източник:  http://dgnews.eu/
Филм по Агата Кристи гледаха тийнейджъри в библиотеката

Филмът „Убийство в Ориент експрес”, базиран на световноизвестния бестселър на Агата Кристи, гледаха младежи в димитровградската библиотека „Пеньо Пенев”. Следобедната прожекция бе първата филмирана литературна творба от лятното кино, организирано от Тийнейджърския съвет към просветната институция.

Младежите гледаха най-новото филмово заглавие от 2017 г., създадено от режисьора Кенет Брана по криминалния роман за луксозния и мистериозен влак „Ориент Експрес“. Сюжетът разказва за едно пътешествие из Европа, което се превръща във вълнуваща мистерия, в която всеки един от тринайсетимата пътници е заподозрян. В главните раоли на продукцията бяха Мишел Пфайфър, Джони Деп, Джош Гад, Джуди Денч, Уилям Дефо и др.

На 31 юли от 17 часа в библиотеката, тийнейджърите канят свои връстници да се включат в техния литературен клуб, в който да споделят свои цитати от литературни произведения или любима книга и автор.