Представиха творчеството на Иван Енчев в Димитровград

Източник: dgnews.eu

Представиха творчеството на Иван Енчев в Димитровград

Най-новата повест „Обеци от рубин” на хасковския писател Иван Енчев бе представена в читалнята на Градска библиотека „П.Пенев“ в Димитровград снощи. Творческата вечер на известния със своите 22 книги поезия, белетристика и публицистика откри директорът на библиотеката Петко Каневски. Обширен преглед и анализ на творчеството на писателя направи доц. Петър Хаджинаков.

Той подчерта значимото в творбите на автора, като изреди редица негови книги, доказващи висотата му в писаното слово. В най-новата си книга Иван Енчев представя връзката между мъжа и жената и тръпката при зараждането на любовта, който и изначална. Като потомък на преселници от Горна Тракия в Еленския предбалкан родолюбието е основно в творбите му, а красивите пасторални картини които той рисува чрез словото придават неповторимост на книгите му.

Енчев е носител на националните литературни награди „Александър Паскалев” (2008) за цялостно творчество и „Георги Караславов” (2010) за романа „Кървав пелин”. Той е автор на повестите “Хоро сред пламъци” (1984), “Чедата на Тракия” (1992), стихосбирките “Хубав ден се случи” (1977), „Попътно лято” (1989), „Душа немирна” (2005), “Не бързай, ден” (2012), “Как кълвачът гали” (стихове за деца, 1987), романите “Танго назаем” (2006), “Бавен огън” (2006), „Край Бързица” (2007), „Кървав пелин” (2008), “Студено кафе” (2009), „Труден сезон” (2010), “Злато и чакъл” (2012), книгата с есета „Жажда за утре” (2011) и др.