Маратон на четенето провеждат детските градини в Димитровград

Източник: http://www.dgnews.eu/
Маратон на четенето провеждат детските градини в Димитровград

Детските градини в Димитровград провеждат маратон на четенето от 2 до 23 април. Така те се включват в 14-ото издание на националната кампания, организирана от Националната библиотечно-информационна асоциация в партньорство с Асоциация „Българска книга“. Кампанията стартира паралелно със Седмицата на детската книга, началото на което всяка година е 2 април – рождената дата на един от най-обичаните автори на детски книги Ханс Кристиян Андерсен. По покана на димитровградската библиотека „Пеньо Пенев” в инициативата да четат приказки на децата се включват библиотекари, журналисти, родители и доброволци. Първи в маратона на четенето се включиха градините „Пролет“, „Радост“, „Роза“, „Слънце“ и др. Инициативата е подкрепена и от димитровградското читалище „Култура 2002”, което също организира четене на приказки пред малчуганите. Утре приказки ще четат и малчуганите от „Приказка“, които ще посетят детския отдел в библиотеката.