Нови финч роботи получи Димитровград от „Глобални библиотеки – България“ и посолството на САЩ

Източник: http://www.dgnews.eu/

Пет нови финч роботи получи димитровградската библиотека „Пеньо Пенев” по проект „Generation Code” на фондация „Глобални библиотеки – България“ и посолството на САЩ у нас. Основната цел на проекта е да се стимулират младите хора и учениците да засилят интереса си към новите технологии и към програмирането. В изпълнение на проекта от днес библиотеката стартира безплатни обучения в град Меричлери за ученици от трети до шести клас включително, както и в село Крепост за ученици от ІІІ и ІV клас. Обучението ще продължи до края на месец март. Обученията ще завършат с тест и излъчване на участници за пролетен учебен лагер.

„Благодарение на настоящия проект ще успеем да достигнем до повече учащите се в по-малките населени места. Забавните срещи с Финч ще дадат възможност на децата не само да се докоснат до света на програмирането, а и да направят своите първи стъпки в развиване на дигитални умения”, коментираха от димитровградската библиотека. До момента ГБ „Пеньо Пенев” разполагаше с 5 роботчета Финч, чрез които сериозно популяризираше сред учениците възможностите им.