ноември 21, 2025

Пътешествие из „Съкровищата на България“ с 4-ти „в“ клас

Учениците от 4-ти „в“ клас при ОУ „Пенчо Славейков“ посетиха Детския отдел на Градска библиотека „Пеньо Пенев“, където бяха посрещнати с усмивки и любопитни истории. Библиотекарите ги запознаха с книгата на Кети Вълкова „Съкровищата
ноември 21, 2025

Вълнуваща среща с четенето в 4-ти „б“ клас

В Деня на четенето посетихме 4-ти „б“ в СУ „Любен Каравелов“. Четвъртокласниците се запознаха с една от главите на книгата „SOS. Нова учителка“ и се забавляваха с приключенията на героите-техни връстници. Пожелаваме на учениците
ноември 20, 2025

Първокласници от ОУ „Любен Каравелов“ отбелязаха Деня на четенето

По случай Деня на четенето библиотекари от Градска библиотека  „Пеньо Пенев“ посетиха учениците от 1-ви  „б“ клас в СУ „Любен Каравелов“. Първокласниците се потопиха в приказка-игра, в която сами избираха хода на историята за
ноември 20, 2025

Третокласници се забавляваха с добросъците в Деня на четенето

Учениците от III „в“ клас от ОУ „Пенчо Славейков“ отбелязаха Деня на четенето в библиотеката с прочит на книгата-игра „Добросъците“ на Никола Райков. Децата се потопиха в приказните истории на главните герои Смук-смук, Фифита и Жужка
ноември 19, 2025

Феята на приказките и Приказната орисница посетиха децата в Детска градина „Слънце“ – гр. Меричлери

Част от екипа на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ посети децата в Детска градина „Слънце“, филиал в гр. Меричлери. Потопихме малчуганите в коледната магия с приказки за Дядо Коледа. Специални гости бяха Феята на приказките
ноември 18, 2025

Кети Вълкова представи новата си книга „Загадките на Чудознайко“

В Градска библиотека „Пеньо Пенев“ бе представена новата книга на авторката Кети Вълкова. Малки и големи читатели се потопиха в магията на Чудознайко, който поема по следите на изгубения ръкопис на „История славянобългарска“. Повод
ноември 14, 2025

„Дишай Димитровград“ и „Анонимните климатици“ в диалог за по-добро бъдеще

На 13 ноември в Градска библиотека „Пеньо Пенев“ се проведе среща под наслов „Да живеем по-добре“, посветена на връзката между човека и околната среда. Събитието беше инициирано от „Дишай Димитровград“ и събра трима специални