Акад. Васил Сгурев с премиера на нова книга в Димитровград

Източник: http://dgnews.eu

Акад. Васил Сгурев с премиера на нова книга в Димитровград

Най-новата книга на акад. Васил Сгурев  – „Курският сблъсък” ще бъде представена на 27 юни в Градска библиотека „Пеньо Пенев” в Димитровград. Премиерата ще се състои в сряда от 17 часа в читалнята.  Книгата ще бъде представена от директора на издателство „Захари Стоянов” Иван Гранитски, а гост на събитието ще бъде акад. Георги Марков. Събитието се организира от библиотеката , сдружение Надежда и читалище „Клтура-2002” под егидата на Ротари клуб.

Акад. Васил Сгурев е български учен, академик на Българската академия на науките, председател на Федерацията на научно-техническите съюзи и почетен гражданин на Димитровград. Има над 350 научни публикации, 8 монографии, 30 патента и изобретения с вписване в „Златната книга” на Българското патентно ведомство. Участва и ръководи значителен брой научноизследователски и образователни проекти с международно участие. Член е на редколегиите на 3 международни и 2 български списания, на 2 международни академии и на авторитетни международни организации – американските IEEE и AAAI, както и на IFIP, IF AC, IFORS и IBRO.