С приказките на Братя Грим се забавляваха третокласници от село Ябълково

Третокласниците от ОУ „Васил Левски“ в село Ябълково гостуваха днес на Детски отдел на библиотеката, а поводът бе специален час, посветен на Братя Грим и техните приказки. Децата научиха интересни факти за живота и творчеството на световноизвестните германски разказвачи от презентацията на библиотекарите. Те направиха символична разходка по Пътя на приказките, който започва от родния им град. Научиха за замъка и за гората, от които братята сe вдъхновили да напишат класическите произведения „Спящата красавица“ и „Червената шапчица“. След това учениците демонстрираха познанията си със забавни игри и състезания. Гостуването завърши с песента „Високи, сини планини“ по стихотворението на Младен Исаев.