Дариха Библиотеката с ценна документална книга за Българите-гарибалдийци

Източник: http://www.dgpazar.eu/

От името на Георгиева, днес Гроздан Грозев поднесе книжното издание на директора на Градската библиотека Петко Каневски
Ценна от историческа гледна точка документална книга, изучаваща участието на български доброволци в италианското националноосвободително движение от 1860 до 1871 г., получи фондът на Градската библиотека „Пеньо Пенев“. Изданието е проследява приноса на т.нар. Българи-гарибалдийци, минали под прякото ръководство на именития революционер Джузепе Гарибалди. Сред тях – и Капитан Петко войвода.
Книгата е дар от живеещата в италианската столица Рим димитровградчанка Веска Георгиева, която е сред българите, спомогнали за издаването й. Това обяви днес председателят на общинската постоянна комисия „Култура и вероизповедания“ Гроздан Грозев. От името на Георгиева той поднесе книжното издание на директора на Градската библиотека Петко Каневски.
Автор на научния труд е нашият сънародник  Теодор Тодоров, работещ в неделно училище на Ватикана с ценен достъп до архивите.
Снимка © www.DGPAZAR.eu
Всички права запазени!