„Зелени Балкани“ обучаваха ученици в библиотеката

Екип на „Зелени балкани“ – Стара Загора гостува в Градска библиотека „Пеньо Пенев“, за да се срещне с четвъртокласници от ОУ „Пенчо Славейков“. Сред гостите бе и мишелова Хари, за който се грижат специалистите от Спасителния център за диви животни към сдружението.

Екозащитниците запознаха децата с дейността на „Зелени Балкани“, как да се помага на птици в беда, с какво се хранят и как да се полагат грижи за тях. По време на обучението бяха представени любопитни факти, а специалистите отговаряха на интересни въпроси зададени от четвъртокласниците. В края на занятието учениците с помощта на специалистите, поставиха хранилка за птици в лятната читалня на библиотеката.

Ако сте съпричастни към дейността на Сдружение „Зелени Балкани“ – Стара Загора може да го направите на DMS OREL с дарение чрез SMS на номер 17777.