Библиотеката връчи традиционните си награди „Читател на годината“ и „Посланик на библиотеката“

Традиционните си награди „Читател на годината” и „Посланик на библиотеката“ за 2023 година връчи Градска библиотека „Пеньо Пенев” – Димитровград на официална церемония снощи. Тържеството уважиха много гости и приятели на библиотеката, сред които бяха Венета Колева, Секретар на Община Димитровград и Диана Дончева, Директор на Дирекция „Европейски национални програми и проекти, хуманитарни дейности“.

В началото, директорът на библиотеката Валентина Терзиева приветства всички гости и изказа благодарности към своя екип за неуморната работа и инициативи, насочени към привличане на все повече читатели. Резултатите за изминалата година показват нарастване на броя на регистрираните читатели, посещенията и раздадената литература.

Първите отличени с приза „Читател на годината” за 2023 година, бяха най-активните читатели на Детски отдел. Тази година наградите се присъждат в четири отделни категории. При най-малките до 1 клас със заети 124 книги е Изабел Димитрова. В категория 1-2 клас със заети 192 книги е Дария Христонова. В категория 3-4 клас, призът отиде при Златомир Желязов със 170 книги, а в категория 5-6 клас с най-много заети книги е Микаела Влашева. При възрастните, с най-много заети книги през 2023 година е редовната ни читателка Живка Стоилова.

Отличията „Посланик на библиотеката“ бяха присъдени на началните учители от СУ „Любен Каравелов“ – Жулиета Ангелова и Нели Станева и на тяхната колежка Мариела Николова от ОУ „Пенчо Славейков“. През миналата година заедно с тях Библиотеката реализира редица дейности за повишаване интереса на децата към четенето, проправяйки път в сърцата им към книгите, знанието и науката. С приза „Посланик на библиотеката“ е отличен и писателят Марин Трошанов, който през 2023 г. гостува два пъти и предизвика истински фурор сред големите ученици при срещите си с тях.

Екипът на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ благодари и на всички останали читатели, партньори и съмишленици, с които осъществихме множество проекти през 2023 година.

Видео от награждаването: https://www.facebook.com/DGPAZAR.eu/videos/817368666860510