Коледа по немски представиха ученици от ПМГ в библиотеката

Ученици от ПМГ „Иван Вазов“ представиха как празнуват Коледа германците пред свои съученици, учители и приятели. Специалната вечер се проведе в препълнена зала в Библиотеката, а атмосферата допълваха запалени свещички и аромат на канела.

Възпитаниците на учителя по немски език Христина Михайлова представиха в презентации немските коледни традиции, обичаи, празничната кухня, традиционните ястия и празнични пожелания, които си отправят немските семейства за Рождество Христово.

Вазовци разказаха по интересен начин за коледните ритуали в Германия, като в залата прозвучаха специални немски коледни песни, изпълнени на акустични китари от ученици. В края на тържеството, гости и участници можеха да опитат от коледен щолен и греяно вино, които по традиция присъстват на немската коледна трапеза.