Първокласници от СУ „Любен Каравелов“ честваха Празник на буквите

Празник на буквите честваха първокласниците от І „в“ клас на СУ „Любен Каравелов“ в Градска библиотека „Пеньо Пенев”. На специалното тържество, в забавни състезания и игри, те показаха пред родители и гости отлични резултати от иновативното си обучение. Възпитаниците на Мая Маринова и Мария Лазарова вече знаят българската азбука и могат да четат и пишат правилно. Те с лекота решаваха кръстословици, съставяха думи от кубчета и балони и строяха кули от срички.

След забавните задачки, децата изнесоха приказно-музикален рецитал за буквите. За своята грамотност те бяха отличени със специални грамоти и книжки от своите учители, а класът получи подарък от ръководството на училището. В края на празника първокласниците бяха приети в Царството на буквите и получиха първите си читателски карти за Детския отдел на библиотеката от директора г-жа Валентина Терзиева.